Komunikacja

Z komunikacją nieodzownie związany jest szeroki zakres ryzyka. Różnorodność zagrożeń związanych z posiadaniem i używaniem pojazdu sprawia, że skonstruowanie spersonalizowanego i optymalnego planu ubezpieczeniowego wymaga doskonałej znajomości rynku i specjalistycznych kompetencji. W NordUnion masz możliwość skorzystać z usług konsultantów, którzy nie są agentami żadnego konkretnego Towarzystwa. Nasza praca polega na wysłuchaniu potrzeb klienta i wybraniu najlepiej do nich dopasowanej oferty.

Przy dobieraniu ofert OC i AC szczególnie zachęcamy do rozważenia ubezpieczenia ochrony zniżek. Jest to rozwiązanie, które chroni Cię przed gwałtownym wzrostem składki na kolejny rok, w sytuacji kiedy Twoja jazda nie była bezszkodowa.

Często spotykamy się z opiniami, że obowiązek zawarcia polisy OC jest co najmniej niesprawiedliwy, a wręcz zbędny. Staramy się jednak tłumaczyć naszym klientom, że zawarty w ustawie przepis nie jest bezzasadny. Wyobraź sobie, że w Twój samochód ulega szkodzie wyrządzonej przez kierowcę nie posiadającego OC. Wówczas byłbyś zmuszony dochodzić swoich roszczeń w procesie z powództwa cywilnego.

Warto zatem podkreślić, że opłacenie OC auta nie jest tylko spełnieniem ustawowego obowiązku, ale praktyczną formą zabezpieczenia. W związku z olbrzymią konkurencją na rynku Towarzystwa zaczynają uatrakcyjniać swoje oferty OC. Formą tego rodzaju urozmaicenia może być, na przykład, gratis do polisy lub możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia przewidzianego przez ustawę za niewielką dopłatą. W NordUnion, dzięki dostępowi do produktów rozmaitych TU, mamy możliwość znalezienia dla Ciebie najciekawszej spośród ofert.

Chociaż ubezpieczenie autocasco nie jest ustawowym obowiązkiem posiadacza pojazdu, uważamy, że każdy odpowiedzialny kierowca powinien z niego korzystać. Polisa AC zapewnia szeroki zakres ochrony. Wypłata odszkodowania pomoże Ci, między innymi, pokryć koszty naprawy uszkodzeń nabytych w efekcie wypadku z Twojej winy lub w sytuacji, gdy sprawca szkody ucieknie z miejsca zdarzenia. AC zapewnia Ci też rekompensatę w przypadku kradzieży auta (lub jego wyposażenia) i aktów wandalizmu, a także pomoże opłacić likwidację szkód powstałych w wyniku załamania pogody (np. grad, burza wichura).

W doborze oferty autocasco decydujące jest właściwe określenie zakresu ubezpieczenia, co pozwala podnieść jakość produktu. Specjaliści NordUnion mają olbrzymie doświadczenie w projektowaniu spersonalizowanych ofert AC. Odwiedź nas i sprawdź, co możemy przygotować dla Ciebie!

Produkty z grupy assistance gwarantują Ci wsparcie Ubezpieczyciela w przypadku nagłej awarii bądź wypadku. Usługi w ramach assistance mogą obejmować m.in. zapewnienie samochodu zastępczego, holowanie, naprawę na miejscu zdarzenia, dowóz paliwa, zwrot kosztów korzystania z taksówki, pomoc w przypadku rozładowanego akumulatora, a nawet zatrzaśnięcia kluczyków w aucie!

Assistance to niewielki wydatek, który zapewnia psychiczny komfort podczas korzystania z pojazdu. Dzięki takiej formie zabezpieczenia, nie musisz martwić się o kłopoty związane z ewentualną awarią lub wypadkiem. Pomoc pojawia się na miejscu zdarzenia bardzo szybko i wspiera Ubezpieczonego w trudnej sytuacji.

NNW czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków to produkt, który chroni zdrowie i życie kierowcy oraz pasażerów w wyniku wypadku. Warto pamiętać, że pojęcie wypadku w ramach NNW obejmuje nie tylko kolizje drogowe, ale również całą obsługę samochodu, m.in.: wsiadanie i wysiadanie, wymianę koła, tankowanie na stacji paliw, otwieranie bramy wjazdowej, etc.

Wypłata świadczenia NNW stanowi rekompensatę w sytuacji uszczerbku na zdrowiu, uszkodzenia ciała lub śmierci, a także zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji. W związku z tym przy doborze oferty NNW powinno się zwracać szczególną uwagę na sumę ubezpieczenia. Ze względu na troskę o dobro naszych klientów staramy się wybrać dla nich produkt, który zapewni im rzeczywiste wsparcie w procesie powrotu do zdrowia i nie będzie miał jedynie wartości symbolicznej.